Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie.

Chwila nieuwagi, oślepiające słońce, złe samopoczucie – przyczyny kolizji bywają bardzo zróżnicowane. Jeśli i nam przydarzy się na drodze nieszczęśliwe zdarzenie, warto wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji lub gdzie udać się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie

Jeśli drugi kierowca wymusił pierwszeństwo i spowodował wypadek, sprawa jest dość oczywista. Wina leży po jego stronie. Dla własnego bezpieczeństwa warto mimo wszystko zdecydować się na wezwanie Policji. Protokół sporządzony na miejscu zdarzenia przez funkcjonariuszy to podstawa, aby dochodzenie odszkodowań przebiegło bez problemów. Jeśli sprawca przyznaje się do winy, możemy poprzestać również na spisaniu oświadczenia, zawierającego opis sytuacji oraz dane dotyczące obu kierowców i ich pojazdów, włącznie z numerem polisy ubezpieczeniowej.

Odwołanie oświadczenia – pomagamy poszkodowanym z Legnicy i okolic

Jeśli drugi kierowca nie przyznaje się do winy, albo zmienił zdanie już po podpisaniu oświadczenia, możemy mieć problem z uzyskaniem należnego nam odszkodowania od ubezpieczyciela. Towarzystwa ubezpieczeniowe często wykorzystują takie sytuacje do zaniżenia wypłacanej kwoty. Składanie odwołania z kolei opóźnia dochodzenie odszkodowań i naraża nas na niepotrzebne nerwy. W takiej sytuacji warto postarać się o pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Po wpisaniu w wyszukiwarkę zapytania „wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie” otrzymamy wiele ofert firm zajmujących się uzyskaniem należytych rekompensat. Kancelaria odszkodowawcza w Legnicy specjalizuje się w tego rodzaju sprawach. Aby dowiedzieć się więcej na temat naszej  działalności najlepiej skorzystać z oferty dostępnej na stronie: http://kancelariaciti.pl/ oraz umówić się na bezpłatną konsultację.