Jak uzyskać wyższe odszkodowanie?

Obecnie coraz częściej zdarza się sytuacja, w której uczestniczymy w wypadkach drogowych z winy innego kierowcy. Ubezpieczalnie nie traktują czasem poważnie znaczenia danego zdarzenia, wypłacając niewielką część odszkodowania, które powinno się dostać. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak uzyskać wyższe odszkodowanie z OC sprawcy za naprawę auta?

Dopłata do odszkodowania Legnica – dodatkowe pieniądze bez procesu sądowego.

Próba odzyskania całości odszkodowania przez pojedyncze osoby fizyczne, potrafi przerodzić się w przysłowiową „walkę z wiatrakami”. Nie trzeba na szczęście godzić się na porażkę. Jeżeli jest się w posiadaniu prawa do odszkodowania z OC sprawcy, można wystąpić o dopłatę do odszkodowania. Usługę taką świadczy kancelaria odszkodowawcza w Legnicy. Należy jednak pamiętać, iż dodatkowo wymagane jest, aby od zaistnienia szkody nie minęło więcej niż 3 lata. Równie ważna jest kwestia formy likwidacji szkody – nie można naprawiać pojazdu metodą bezgotówkową lub na podstawie faktur. Dopłata do odszkodowania przysługuje, jeśli poszkodowany otrzymał od ubezpieczyciela kosztorys naprawy.

Jak uzyskać wyższe odszkodowanie?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest tutaj cesja wierzytelności. Firma http://kancelariaciti.pl/ specjalizująca się w dochodzeniu odszkodowań oraz wycenie szkód pomoże uporać się z problemem zbyt niskiej wypłaty należnego odszkodowania. Obsługuje Klientów nie tylko z Legnicy, ale także z terenu całej Polski. Trzeba jednak posiadać komplet dokumentów – decyzję TU oraz kosztorys naprawy wydawany przez ubezpieczyciela. Po otrzymaniu dokumentów, kancelaria odszkodowawcza zweryfikuje kosztorys naprawy, a w przypadku jeśli jest on zaniżony, zaproponuje wykup wierzytelności. W tym momencie zleceniodawca otrzymuje przekaz o ustalonej kwocie na podane konto bankowe.

Cesja wierzytelności – dlaczego warto?

Istnieje wiele korzyści, jakie niesie cesja wierzytelności. Najciekawszą z nich jest tutaj brak konieczności samodzielnego dochodzenia odszkodowań. Zaoszczędzić można tym sposobem sporo nerwów, nie trzeba również przejmować się dodatkowymi kosztami sądowymi oraz ryzykiem przegrania sprawy.