Ubezpieczyciel zaniżył kosztorys! Co mam zrobić?

Kiedy czekasz na wypłatę odszkodowania po wypadku w ramach OC z tytułu szkody na pojeździe, może się zdarzyć, że spotka Cię nieprzyjemna niespodzianka. Ubezpieczyciel zaniżył kosztorys! Co mam zrobić? Zadajesz sobie to pytanie. Przeczytaj, jak uzyskać wyższą kwotę odszkodowania.

Ubezpieczyciel zaniżył kosztorys! Co mam zrobić?

Bardzo wielu poszkodowanych w wypadkach nie ma świadomości swoich praw, dlatego zgadzają się na pierwszą propozycję odszkodowania po wypadku, którą złoży im towarzystwo ubezpieczeniowe. Bardzo często takiej postawie sprzyja pośpiech TU, by jak najszybciej wypłacić pieniądze i zamknąć sprawę. Tymczasem mamy prawo do kwoty, która pokryje wszelkie koszty napraw i możemy o nie walczyć.

Zleć niezależną wycenę i odwołaj się.

Pierwszym rozwiązaniem, na które możemy się zdecydować, jest odwołanie się od decyzji TU. Aby było ono dobrze uzasadnione, warto zlecić niezależną wycenę w warsztacie naprawczym lub u niezależnego rzeczoznawcy samochodowego i dołączyć dokument do odwołania. To bardzo często wystarczy, by przesądzić sprawę. Nie musimy obawiać się dodatkowych kosztów, gdyż TU ma obowiązek zwrócić nam także wszelkie koszty wycen, a nawet opłat sądowych w przypadku wygranej.

Zleć naprawę na własny koszt i przedstaw TU faktury.

Innym możliwym rozwiązaniem jest zlecenie naprawy na własny koszt i przedstawienie ubezpieczycielowi faktur, by na ich podstawie dokonał zwrotu. W takim przypadku należy jedynie pamiętać o tym, że jeśli w starym samochodzie były używane elementy, nie będziemy mogli liczyć na pokrycie kosztu nowych, oryginalnych części.

Sąd czy sprzedaż odszkodowania? Sprawdź – dopłaty Legnica.

Jeżeli powyższe rozwiązania nie wystarczają, możliwy jest pozew do sądu. W takim przypadku kancelariaciti.pl z Legnicy może udzielić wsparcia w postępowaniu sądowym. Oferujemy również szybkie dopłaty do odszkodowania po wypadku. Sprawdzamy kosztorys ubezpieczyciela. Jeśli wycena została zaniżona, zaproponujemy wykup szkody na podstawie cesji wierzytelności. Z usługi mogą skorzystać poszkodowani, którzy wybrali rozliczenie gotówkowe z TU, a od szkody nie minęły 3 lata. Klient nie ponosi żadnych opłat wstępnych. Zapraszamy!