Jakie świadczenia należą się rowerzyście po wypadku?

Jazda na rowerze do pracy czy szkoły stała się ostatnio bardzo modna, ponieważ wielu ludzi chce żyć zdrowo, zgodnie z naturą, wykorzystując jak najlepiej czas na świeżym powietrzu. Mimo że rowerzystów wciąż przybywa nie obserwuje się dużego wzrostu inwestycji ze strony miast w budowę ścieżek rowerowych. Rowerzyści poruszają się więc po jezdniach wraz z samochodami i niejednokrotnie jedni i drudzy stanowią dla siebie zagrożenie. Na jednym pasie bardzo często ciężko jest się zmieścić dwóm pojazdom, a każdy z nich porusza się z zupełnie inną prędkością. Takie sytuacje są często przyczyną wypadków, choć kierowcy mają tendencje do wymuszania pierwszeństwa.

Odszkodowania powypadkowe – o co możesz się ubiegać?

Jeżeli rowerzysta poniesie śmierć w wyniku wypadku lub uszczerbek na zdrowiu należą się mu lub jego rodzinie odszkodowania powypadkowe: zwrot kosztów leczenia, a także zadośćuczynienie w formie pieniężnej, aby złagodzić cierpienia psychiczne i fizyczne. Poszkodowany może starać się także o odszkodowanie za zniszczony pojazd, zwrot utraconych przychodów, a także rentę, jeżeli nie jest zdolny do pracy w takim stopniu jak przed wypadkiem. Rodzina zmarłego może dodatkowo wnioskować o zwrot pieniędzy za pogrzeb, a także rentę alimentacyjną, jeżeli na poszkodowanym ciążył obowiązek alimentacyjny.

Zwróć się o rekompensatę – Legnica i okolice.

Jeżeli są Państwo poszkodowani w wypadku zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią Odszkodowawczą w Legnicy. Pomożemy w uzyskaniu odszkodowania powypadkowego i zadośćuczynienia adekwatnych do poniesionej szkody.