Jak sprzedać auto po szkodzie?

Wielu właścicieli uszkodzonych w wyniku wypadku samochodów zadaje sobie pytanie, jak sprzedać auto po szkodzie? Przepisy jasno regulują, jaką procedurę należy przeprowadzić, żeby dopełnić wszystkich formalności.

Jakie są szanse na sprzedaż?

Kwestia, jak sprzedać auto po szkodzie, w dużej mierze zależy od skali zniszczeń. Jeśli auto jest uszkodzone w niewielkim stopniu, można sprzedać go do dalszego użytku – czy to osobie fizycznej, czy firmie, która zajmuje się skupem, naprawą i dalszą sprzedażą uszkodzonych aut. Jeśli samochód właściwie przypomina wrak, można go sprzedać jedynie na złom, a wylicytowana cena z pewnością będzie znacznie niższa.

Procedura sprzedaży auta po szkodzie

Jak sprzedać auto po szkodzie zgodnie z obowiązującymi przepisami? Najważniejszy etap to sporządzenie umowy, która będzie chronić interesy obu stron – kluczowy jest w niej dokładny opisy stanu auta oraz okoliczności transakcji. Po dokonaniu sprzedaży fakt ten należy zgłosić do starosty w ciągu 30 dni oraz do ubezpieczyciela w ciągu 14 dni.

Za niskie  odszkodowanie po wypadku? Pomagamy w Legnicy

Zdarza się, że właściciel uszkodzonego samochodu ma wątpliwości, co do wysokości przyznanego mu odszkodowania po wypadku oraz wyceny uszkodzonego samochodu. W takim razie nieodzowną pomocą może okazać się specjalista do spraw likwidacji szkód kancelariaciti.pl w Legnicy, który sprawdzi, czy ustalone kwoty odpowiadają realiom rynkowym. Jeśli nie, wyegzekwuje odszkodowanie po wypadku o wyższej wartości oraz renegocjuje wycenę auta po szkodzie czy też wraku. Dzięki temu właściciel uszkodzonego samochodu nie będzie stratny ani na odszkodowaniu, ani na sprzedaży.