Kiedy przysługuje mi pojazd zastępczy?

W wypadkach komunikacyjnych z udziałem dwóch stron, jeśli jesteśmy poszkodowanymi, możemy ubiegać się o różnego rodzaju rekompensaty – odszkodowania, a także o auto zastępcze. Taki samochód otrzymamy jednak tylko w ściśle określonych przypadkach.

Kto mi pomoże otrzymać auto zastępcze w Legnicy?

Procedury otrzymania odszkodowania oraz auta zastępczego są dość skomplikowane i czasochłonne, a nam zależy na czasie, dlatego też pomoc może okazać się niezbędna, jeśli chcemy szybko uzyskać należne rekompensaty. Gdy nasze auto ulegnie uszkodzeniu lub zniszczeniu w wyniku wypadku drogowego z winy innego kierowcy, udajmy się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania do kancelarii odszkodowawczej w Legnicy. Specjaliści dopełnią za nas formalności i doradzą, jak postępować, by nie dokładać z własnej kieszeni do wypożyczenia auta zastępczego. Oferta http://kancelariaciti.pl/ obejmuje bowiem bezgotówkowy najem pojazdu z OC sprawcy. Wypożyczalnia dysponuje różnymi modelami samochodów z segmentów od  A do F.

Kiedy przysługuje mi pojazd zastępczy?

Pojazd zastępczy niekiedy przysługuje także w ramach dobrowolnej polisy AC na warunkach zawartych w OWU. W porównaniu do auta zastępczego w ramach polisy OC, samochód z AC nie należy się na czas nieokreślony (do czasu naprawy naszego wozu), lecz zwykle na 3-4 dni. W przypadku chęci uzyskania pojazdu zastępczego na podstawie AC korzystniejszym rozwiązaniem jest wybór auta z firmy, którą wskaże nam ubezpieczyciel,  gdyż w przeciwnym wypadku może on odmówić zwrotu wszystkich poniesionych za wypożyczenie auta kosztów. Jeśli nasz samochód objęty jest jeszcze gwarancją, warto zapytać swojego dealera, kiedy przysługuje mi pojazd zastępczy. Zwykle możemy go otrzymać, lecz tylko wtedy, gdy nasz samochód stał się całkowicie niesprawny w wyniku stłuczki, a warsztat przekroczył czas potrzebny na naprawę.