Odszkodowanie od biura podróży za zmarnowany urlop.

Wyjeżdżając na wakacje marzymy o relaksie i wypoczynku oraz niczym niezakłóconym urlopie. Jednakże czasami zdarza się, że przyjeżdżamy do hotelu, a on okazuje się kompletnie inny, niż przedstawiono nam w folderze w biurze podróży. Hotel, który miał być 5 gwiazdkowy z basenem i zaraz przy morzu okazuje się 3 gwiazdkowym niewielkim budynkiem bez basenu, a do morza trzeba podjechać trzy przystanki autobusem. Brzmi znajomo! Jak postąpić w takiej sytuacji?

Niestety bardzo często zdarza się, że biura podróży ukazują hotel z zupełnie innej perspektywy, żeby sprzedać usługę, a to jest przyczyną naszego zmarnowanego urlopu. Warto zdawać sobie sprawę, że w takim przypadku chroni nas ustawa o świadczeniu usług turystycznych, która umożliwia dochodzenie odszkodowań od organizatora wycieczki z tytułu niewykonanego świadczenia bądź jego nienależytego wykonania.

Dochodzenie odszkodowań – roszczenia wobec biura podróży.

Rekompensata za nieudany urlop dotyczy dochodzenia odszkodowań za szkody materialne. W sytuacji gdy standard wycieczki jest niższy niż zapewniało biuro podróży, niewątpliwie przepłaciliśmy za usługę. Wysokość odszkodowania będzie zależeć od rozmiaru wyrządzonej szkody. Jeśli udowodnimy, że nieprawidłowe wykonanie umowy rzutuje na jakość naszego urlopu, możemy dodatkowo domagać się zadośćuczynienia.

Walcz o rekompensatę – Legnica i okolice.

Jeżeli biuro podróży nie uzna roszczeń o odszkodowanie i zadośćuczynienie, zachęcamy do skontaktowania się z naszą Kancelarią Odszkodowawczą w Legnicy. Oferujemy kompleksową pomoc w dochodzeniu odszkodowań za zmarnowany urlop.