Jak napisać oświadczenie sprawcy po stłuczce?

Jeśli na drodze doszło do kolizji, a kierowca zamierza ubiegać się o rekompensaty z polisy OC sprawcy, należy pamiętać o spisaniu oświadczenia. To dokument niezbędny do tego, aby dochodzenie odszkodowań było skuteczne. Musi być sporządzony zgodnie z obowiązującymi przepisami, żeby uprawniał do otrzymania odszkodowania po wypadku.

Jak napisać oświadczenie sprawcy po stłuczce?

Przede wszystkim należy zadbać o to, aby oświadczenie zawierało wszystkie niezbędne dane i informacje. W dokumencie obowiązkowo powinny znaleźć się:

  • dane uczestników kolizji i właścicieli pojazdów biorących udział w zdarzeniu,
  • dane pojazdów: numery rejestracyjne, firmy ubezpieczeniowe, polisy,
  • data i miejsce zdarzenia,
  • okoliczności, w których doszło do zdarzenia,
  • uszkodzenia pojazdów spowodowane przez kolizję ze wskazaniem konkretnych elementów,
  • inne uszkodzenia związane z kolizją, np. utrata czy zniszczenie mienia przewożonego pojazdem,
  • dane świadków zdarzenia: imiona i nazwiska, adresy, numery telefonu,
  • czytelny podpis sprawcy kolizji.

Aplikacja mobilna „Na wypadek” – kiedy warto z niej skorzystać?

Jeśli nie posiadamy przy sobie gotowego wzoru, musimy sporządzić dokument nie pomijając żadnego z obowiązujących elementów. W aplikacji mobilnej „Na wypadek” znajdziemy podpowiedź, jak napisać oświadczenie sprawcy po stłuczce. Krok po kroku przeprowadzi nas ona przez spisywanie oświadczenia, dbając o wypełnienie wszystkich formalności, ale też usprawni całą procedurę, np. pobierając z bazy informacje o pojeździe i ubezpieczeniu. Niestety czasami dochodzi do sytuacji, kiedy sprawca odwołuje przyjęcie odpowiedzialności. Czy wówczas uzyskamy odszkodowanie po wypadku?

Odwołanie oświadczenia  – uzyskaj pomoc – Legnica i okolice.

Jeśli sprawca na wezwanie ubezpieczyciela przedstawia inną wersję wydarzeń, może okazać się konieczne przedstawienie dodatkowych dowodów w postaci zeznać świadków czy zapisów monitoringu z miejsca zdarzenia. W skrajnych przypadkach dochodzenie odszkodowań wymaga powołania opinii biegłego. Powierzając pełnomocnictwo kancelarii odszkodowawczej w Legnicy poszkodowany zyskuje pewność, że jego sprawa będzie prowadzona z najwyższą starannością oraz z uwzględnieniem wszystkich okoliczności zdarzenia.