Nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić?

W przypadku uszkodzenia pojazdu wszelkie szkody pokrywane są z polisy ubezpieczenia OC sprawcy lub AC właściciela. Problem się pojawia razem z pytaniem „nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić?”. Gdy auto nie nadaje się do naprawy, to możliwa jest jego sprzedaż lub zezłomowanie i pokrycie przez ubezpieczyciela różnicy między szacunkową wyceną pojazdu a kwotą uzyskaną ze zbycia.

Zaniżone odszkodowanie – pomoc kancelarii – Legnica i okolice

Naprawa auta ze szkodą całkowitą może nie mieć większego praktycznego i finansowego sensu. Na podstawie parametrów pojazdu oceniana jest jego wartość przed i po szkodzie. Po spieniężeniu wraku pojazdu ubezpieczyciel zwraca różnicę pomiędzy wycenioną wartością przed szkodą, a wartością wraku. Firmy ubezpieczeniowe często starają się ograniczyć kwotę wypłaconego odszkodowania, wpływając istotnie na wycenę pojazdu przed i po szkodzie. Pomocna w pokonaniu firm ubezpieczeniowych jest fachowa pomoc w uzyskaniu odszkodowania, którą świadczy kancelaria odszkodowawcza Legnica.

Jak sprzedać uszkodzone auto?

Odpowiadając na pytanie: „nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić?” trzeba wskazać, że jednym ze sposobów poradzenia sobie z tą sytuacją jest sprzedaż wraku. Możemy ubiegać się o zaangażowanie ubezpieczyciela w zbycie wraku lub zrealizować to na własną rękę. Sprzedaż bardzo często jest ograniczona przez brak chętnych do zakupu wraku. Ubezpieczyciele często zawyżają koszty wraku samochodu. Aby sprzedać pozostałości pojazdu i nie stracić, konieczna jest rzetelna pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Ubezpieczycielowi trzeba przedstawić odpowiednie dokumenty, aby uzyskać zwrot wszystkich poniesionych strat. Więcej potrzebnych informacji dotyczących uzyskania odszkodowania uzyskać można na stronie kancelarii odszkodowawczej http://kancelariaciti.pl/.

Gdzie i jak zezłomować?

Złomowanie pojazdu stanowi jeden z podstawowych sposobów usunięcia wraku. Licencjonowane stacje demontażu złomują pojazdy, wydają zaświadczenia o zezłomowaniu i wypłacają pieniądze za zezłomowanie. Z zaświadczeniem, dowodem rejestracyjnym, tablicami i kartą pojazdu udajemy się do wydziału komunikacji. Po uzyskaniu zaświadczenia o zezłomowaniu należy przedstawić go ubezpieczycielowi, w celu ewentualnego wyrównania odszkodowania i zwrotu zapłaconych składek OC.