Kto płaci za holowanie po szkodzie?

Kolizja lub wypadek zawsze powoduje dużo stresu. Dla większości ludzi jest to bardzo nietypowa sytuacja, podczas której nie zawsze wiedzą, jak się zachować. Tymczasem od tego, jakie dowody przedstawimy w towarzystwie ubezpieczeniowym,  zależy nasze odszkodowanie po wypadku. W jaki sposób zabezpieczyć swoje interesy?

Kto płaci za holowanie po szkodzie?

Wypadki i kolizje są codziennością na polskich drogach. Uszkodzenia samochodów biorących udział w takich zdarzeniach są bardzo kosztowne w naprawie, a cena holowania może niekiedy przyprawić o ból głowy. Kto płaci za holowanie po szkodzie? Zasadą jest, iż koszty holowania pojazdu osoby poszkodowanej ponosi sprawca zdarzenia drogowego. Jeśli posiada on obowiązkowe ubezpieczenie OC likwidacją szkody zajmie się towarzystwo ubezpieczeniowe. Jednak wielu kierowców ryzykuje, nie wykupując takiej polisy. Wówczas należy zgłaszać szkodę do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za pośrednictwem dowolnej firmy ubezpieczeniowej oferującej obowiązkowe ubezpieczenia OC. Odszkodowanie po wypadku zastanie wypłacone poszkodowanemu, a UFG zwróci się z roszczeniem regresowym do sprawcy.

Dochodzenie odszkodowań Legnica – profesjonalna pomoc.

Aby być pewnym, że firma ubezpieczeniowa zwróci nam całość poniesionych kosztów holowania, należy zadbać, aby poniesione wydatki odpowiadały średnim cenom rynkowym tego typu usług. Ubezpieczyciel może odmówić partycypowania w kosztach, których nie uzna za zasadne. Należy pamiętać, aby w przypadku uczestniczenia w kolizji nie zgadzać się na wygórowane ceny właścicieli pojazdów holujących. W przypadku dochodzenia odszkodowań od firmy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku dobrze jest wesprzeć się profesjonalną kancelarią np.: www.kancelariaciti.pl w Legnicy, specjalizującą się w tego typu sprawach. Pozwoli to na pełne zabezpieczenie swoich interesów.