Dopłata do odszkodowania z OC Legnica – dodatkowa gotówka w 24H.

Osoby poszkodowane w wypadkach mają prawo do wypłaty odszkodowania na pokrycie kosztów naprawy pojazdu mechanicznego. Częstą praktyką jest jednak zaniżanie kosztorysów napraw przez TU, na czym traci klient. Sprawdź, w jaki sposób możesz sprzedać prawa do odszkodowania na: http://kancelariaciti.pl/ i odzyskać różnicę w rozliczeniach – jest to tak zwana dopłata do odszkodowania.

Dopłata do odszkodowania – komu się należy?

Dopłatę do odszkodowania z OC może uzyskać każdy poszkodowany w wypadku komunikacyjnym, jeżeli od zdarzania drogowego nie minął czas dłuższy niż trzy lata. Powszechna praktyka stosowana przez towarzystwa ubezpieczeniowe jest taka, że zaniżają one kosztorysy napraw. Obecnie istnieje możliwość odsprzedaży praw do zaniżonej części odszkodowania, zachowując przy tym wypłaconą wcześniej należność finansową. Dodatkowy zysk obejmuje różnicę pomiędzy wypłaconym odszkodowaniem w nowym rozliczeniem dokonanym przez firmę skupującą.

Najczęstsze błędy prowadzące do zaniżania odszkodowań.

Dopłata do odszkodowania jest możliwa, jeżeli wykaże się nieprawidłowości, które doprowadziły do zaniżenia wartości otrzymanej kwoty. Towarzystwa ubezpieczeniowe zaniżając koszty naprawy często biorą pod uwagę wykorzystanie zamienników części w procesie likwidacji szkody. Ubezpieczyciele w wypłacanym odszkodowaniu rzadko uwzględniają również koszty wypożyczenia samochodu zastępczego – argumentując to tym, że auto takie potrzebne jest jedynie w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej. Zbyt niska kwota wypłaconej rekompensaty może wynikać także z zaniżonej wartości pojazdu, obniżenia kwoty wypłaty o podatek VAT, określenia zbyt niskich kosztów robocizny czy nieuwzględnienia kosztów holowania uszkodzonego pojazdu.

Sprzedaż odszkodowania Legnica – dodatkowe pieniądze w 24H.

Zanim podpiszesz cesję wierzytelności, sprawdź według jakich standardów działa wybrana przez Ciebie firma. Kancelaria odszkodowawcza w Legnicy od ręki przekazuje  dopłatę do odszkodowania. Formalności przy podpisaniu umowy ograniczone są do minimum, a samo obliczenie kwoty dopłaty jest czynnością bezpłatną oraz nie prowadzi do dalszych zobowiązań. Odsprzedając odszkodowanie natychmiast możesz zyskać nie tylko adekwatne do poniesionej szkody pieniądze, ale i czas potrzebny na samodzielną walkę z TU.