Wynajmij za darmo pojazd zastępczy z OC sprawcy i ruszaj w drogę!

Kierowcy samochodów nieustannie narażani są na różne niebezpieczeństwa na drodze. Każdego dnia bowiem dochodzi do licznych zdarzeń, mniej lub bardziej groźnych. Jeżeli uczestniczyłeś w stłuczce lub wypadku i zostałeś poszkodowany, masz prawo ubiegać się o pojazd zastępczy z OC sprawcy. Na jaki okres możesz wynająć auto?

Pojazd zastępczy z OC sprawcy – zasady ogólne.

Osoba, która często korzysta z pojazdu w celach zawodowych lub prywatnych, w wyniku wypadku potrzebuje auta zastępczego, aby jakość jej życia nie uległa pogorszeniu. Zgodnie z uchwałą SN z 2011 roku, koszt poniesiony na pojazd zastępczy z OC sprawcy powinien być pokrywany przez ubezpieczyciela. Auto przysługuje nam tak długo, aż nie otrzymamy z TU pieniędzy na nowy zakup, można się ubiegać o przedłużenie terminu, do czasu finalizacji kupna auta. Jednak również w przypadku, kiedy samochód jest naprawiany przysługuje nam pojazd zastępczy z OC sprawcy. Tak długo opcja jest darmowa, jak długo trwa reperacja. Lecz nie zawsze praktyka jest zgodna z teorią, dlatego w przypadku jakichkolwiek trudności warto zgłosić się do kancelarii odszkodowawczej, która znacznie ułatwi nam całą procedurę.

Pomiędzy teorią a praktyką – pomoc Legnica.

Osoby uczestniczące w drobnych stłuczkach, często oddają auto do serwisu i przesiadają się do komunikacji miejskiej. Tymczasem na czas naprawy należy się pojazd zastępczy z OC sprawcy. Mieszkańcy Legnicy mogą skorzystać z pomocy kancelariaciti.pl. Prawnicy tam pracujący załatwią wszelkie formalności, znacznie przyśpieszą proces otrzymania auta zastępczego, nie poniesiemy przy tym żadnych kosztów. Zarówno koszt wynajmu, jak i prowizja za usługę będzie pokryta przez ubezpieczyciela sprawcy. Pomożemy Tobie wyegzekwować należne prawa. Zapraszamy do kontaktu.