Dlaczego przysługuje mi pojazd zastępczy?

Samochód zastępczy to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Wszystko ze względu na jego zwiększoną dostępność. Warto wiedzieć, dlaczego przysługuje mi pojazd zastępczy.

Dlaczego przysługuje mi pojazd zastępczy?

Pojazd zastępczy to rozwiązanie dla każdej osoby, której auto uległo wypadkowi i wymaga naprawy. Koszty są pokrywane z OC sprawcy. Ubezpieczyciel uwzględnia roszczenie o zwrot pieniędzy za wynajem, jeśli przez utratę możliwości korzystania z pojazdu pogarsza się komfort życia zainteresowanego. Ważne, aby wypożyczalnia z której skorzystamy oferowała pojazdy podobnej klasy i żądała za wynajem ceny zbliżonej do średniej w regionie. Samochód można otrzymać na pełen okres naprawy. Dzięki temu praktycznie nie odczuje się niedogodności.

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania Legnica.

Uzasadnienie potrzeby wynajmu auta zastępczego z reguły nie jest trudne. Wystarczy, że w gospodarstwie domowym nie ma innego samochodu i z tego powodu nie da się normalnie funkcjonować. Dla przykładu można tu wymienić konieczność dojazdów do pracy, szkoły, na rehabilitację, do lekarza, czy prowadzenie działalności gospodarczej wymagającej jeżdżenia samochodem. Najważniejsze, aby dobrze udokumentować zarówno powody, jak i okoliczności. Bardzo istotne jest również ustalenie czasu wynajmu i dokładne jego potwierdzenie. Po pomoc w uzyskaniu odszkodowania można zwrócić się do profesjonalnej firmy. Jedną z nich jest kancelariaciti.pl w Legnicy. Z jej pomocą można wynająć samochód zastępczy prosto i szybko. Firma za nas rozliczy się z ubezpieczycielem, a także udzieli wszelkich potrzebnych laikowi porad, które mogą się przydać w przyszłości.