Gdzie zgłosić wypadek drogowy?

Jeśli dojdzie do wypadku na drodze, jego uczestnicy mają nie tylko obowiązek udzielenia pomocy rannym i zabezpieczenia terenu przed zatarciem śladów, powinni także poinformować właściwe organy. Gdzie zgłosić wypadek drogowy?

Continue reading

Co to jest szkoda całkowita?

Zastanawiasz się, co to jest szkoda całkowita? Jest to pojęcie, które powstało na bazie praktyk towarzystw ubezpieczeniowych i orzecznictwa sądów. Inne znaczenie ma w przypadku ubezpieczeń OC, a inne w przypadku AC. Warto przeanalizować różnicę, gdyż to właśnie ona ma ogromny wpływ na wypłatę odszkodowania po wypadku.

Continue reading

Dlaczego ubezpieczyciel opóźnia wypłatę odszkodowania?

Problem z towarzystwem ubezpieczeniowym może dotknąć każdego z nas. Nie zawsze mamy czas i siły na walkę o należne nam pieniądze. Czasami stan zdrowia uniemożliwia nam zajęcia się sprawą. Niekiedy nie wiemy, dlaczego ubezpieczyciel opóźnia wypłatę odszkodowania. Najczęściej dba o własne interesy, nie licząc się z poszkodowanym.

Continue reading

Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie.

Chwila nieuwagi, oślepiające słońce, złe samopoczucie – przyczyny kolizji bywają bardzo zróżnicowane. Jeśli i nam przydarzy się na drodze nieszczęśliwe zdarzenie, warto wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji lub gdzie udać się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Continue reading

Jak długo czekać na pieniądze z ubezpieczalni?

Dochodzenie odszkodowań z tytułu poniesionej szkody może być bardzo uciążliwe i czasochłonne. Można samemu procesować się z towarzystwem ubezpieczeniowym. Istnieją jednak przypadki sporne, przy których warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Nawet jeśli przyznana szkoda zostanie uznana, to terminy wypłaty odszkodowania mogą ulec wydłużeniu. Jak długo czekać na pieniądze z ubezpieczalni? O tym kilka słów w niniejszym artykule.

Continue reading

Kiedy przysługuje mi pojazd zastępczy?

W wypadkach komunikacyjnych z udziałem dwóch stron, jeśli jesteśmy poszkodowanymi, możemy ubiegać się o różnego rodzaju rekompensaty – odszkodowania, a także o auto zastępcze. Taki samochód otrzymamy jednak tylko w ściśle określonych przypadkach.

Continue reading