Nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić?

W przypadku uszkodzenia pojazdu wszelkie szkody pokrywane są z polisy ubezpieczenia OC sprawcy lub AC właściciela. Problem się pojawia razem z pytaniem „nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić?”. Gdy auto nie nadaje się do naprawy, to możliwa jest jego sprzedaż lub zezłomowanie i pokrycie przez ubezpieczyciela różnicy między szacunkową wyceną pojazdu a kwotą uzyskaną ze zbycia.

Continue reading

Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja a odszkodowanie.

Chwila nieuwagi, oślepiające słońce, złe samopoczucie – przyczyny kolizji bywają bardzo zróżnicowane. Jeśli i nam przydarzy się na drodze nieszczęśliwe zdarzenie, warto wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji lub gdzie udać się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Continue reading

Jak długo czekać na pieniądze z ubezpieczalni?

Dochodzenie odszkodowań z tytułu poniesionej szkody może być bardzo uciążliwe i czasochłonne. Można samemu procesować się z towarzystwem ubezpieczeniowym. Istnieją jednak przypadki sporne, przy których warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Nawet jeśli przyznana szkoda zostanie uznana, to terminy wypłaty odszkodowania mogą ulec wydłużeniu. Jak długo czekać na pieniądze z ubezpieczalni? O tym kilka słów w niniejszym artykule.

Continue reading

Kiedy przysługuje mi pojazd zastępczy?

W wypadkach komunikacyjnych z udziałem dwóch stron, jeśli jesteśmy poszkodowanymi, możemy ubiegać się o różnego rodzaju rekompensaty – odszkodowania, a także o auto zastępcze. Taki samochód otrzymamy jednak tylko w ściśle określonych przypadkach.

Continue reading

Jakie dokumenty do ubezpieczalni?

Kiedy na drodze przytrafi się wypadek lub stłuczka z winy innego kierowcy, nie trzeba pokrywać szkód z własnych pieniędzy. Można starać się o uzyskanie odszkodowania z polisy OC sprawcy zdarzenia drogowego. Dochodzenie odszkodowań wymaga udokumentowania zgłaszanych  w towarzystwie ubezpieczeniowym roszczeń. Jakie dokumenty do ubezpieczalni należy dostarczyć?

Continue reading

Jak zgłosić szkodę po kolizji lub wypadku drogowym?

W dzisiejszych czasach wypadki samochodowe zdarzają się bardzo często. Powinniśmy mieć świadomość, iż jest to związane przede wszystkim z dużą liczbą aut na drogach, a tym samym wysokim ryzykiem. Co zrobić, aby uzyskać należyte odszkodowanie po wypadku?

Continue reading